FUDBALERI PALESTRE OSVOJILI BRONZU NA DRŽAVNOM PRVENSTVU SPECIJALNE OLIMPIJADE SRBIJE

izvor/foto: SK Palestra 02-06-2026

U okviru Evropske nedelje fudbala, u Vranju je u subotu, 30. maja, održano Državno prvenstvo Specijalne olimpijade Srbije u fudbalu. Na takmičenju je učestvovalo osam gradova iz cele Srbije u kojima aktivno rade sportski klubovi za decu i omladinu sa posebnim potrebama, među kojima je bio i Sportski klub „Palestra“ iz Kruševca.

Predstavnici Kruševca ostvarili su zapažen uspeh osvojivši treće mesto i bronzanu medalju. Tim Palestre činili su Bojan Đorđević, Mihajlo Živković, Uroš Budimčić, Nemanja Aljeti, Andrija Dačić, Miroslav Alić i Mateja Marković, uz podršku trenera Marge Kapamadžije i Mališe Vasiljkovića.

Prvo mesto osvojila je ekipa Vranja, dok je drugo mesto pripalo ekipi iz Jabuke.

U Palestri ističu da su zadovoljni ostvarenim rezultatom, naglašavajući da su njihovi fudbaleri tokom čitavog turnira pokazali veliku borbenost, požrtvovanost i izdržljivost, boreći se za svaki rezultat do samog kraja.

Nakon uspešnog nastupa u Vranju, kruševački sportisti nastavljaju sa pripremama za naredni veliki izazov – Nacionalne igre Specijalne olimpijade Srbije, koje će biti održane od 11. do 14. juna u Kragujevcu.




Ukupno komentara 0

Ostavite komentar