U dvorištu Predškolske ustanove “Naša radost” u Varvarinu održana je završna priredba na kojoj je učestvovalo 120 predškolaca iz matične ustanove i svih područnih odeljenja. Mališani su kroz pesmu, igru i recitacije predstavili deo onoga što su naučili tokom boravka u vrtiću, a brojna publika nagradila ih je velikim aplauzom.
Otvarajući priredbu, direktorka Predškolske ustanove “Naša radost” Dragana Savić pozdravila je prisutne goste, predstavnike lokalne samouprave, roditelje i građane, ističući da ova ustanova uspešno realizuje sve svoje aktivnosti zahvaljujući dobroj saradnji i podršci Opštine Varvarin. Ona je istakla da je ovaj dan prilika da se obeleži jedan poseban trenutak u životu temnićkih mališana – završetak bezbrižnog perioda provedenog u vrtiću i početak jednog novog i uzbudljivog perioda i poglavlja koji ih očekuje u školi.
- Draga deco, tokom godina provedenih u Predškolskoj ustanovi “Naša radost” rasli ste, učili, sticali prijatelje, razvijali svoje talente i pokazivali koliko ste posebni. Svojom radošću, iskrenošću i osmesima svakodnevno ste oplemenjivali naš vrtić i činili ga mestom ispunjenim ljubavlju i srećom. Želim da se, pre svega, zahvalim roditeljima na poverenju koje su ukazali našoj ustanovi, hvala vam što sto zajedno pratili prve korake vaše dece ka samostalnosti, učenju i odrastanju - poručila je direktorka Dragana Savić.
Ona je naglasila da su podrška pružena od strane roditelja, ali i uspešna saradnja bile za ustanovu od neprocenjivog značaja, a zatim posebnu zahvalnost uputila vaspitačima, kao i svim radnicima PU “Naša radost” koji su svojim trudom, znanjem i predanošću svakog dana stvarali podsticajno i sigurno okruženje za odrastanje najmlađih.
- Dragi predškolci, pred vama je novo životno iskustvo. Želim vam da u školskim klupama budete radoznali, vredni, hrabri i uspešni. Čuvajte prijateljstva koja ste stekli, negujte lepe uspomene iz vrtića i verujte u sebe, jer možete ostvariti sve ono što zamislite. Neka vam današnja priredba ostane kao uspomena na dane provedene u vrtiću, na druženje, igru i bezbrižno detinjstvo. U ime PU “Naša radost” čestitam vam završetak predškolskog programa i želim mnogo, mnogo sreće, zdravlja i uspeha na putu koji je pred vama - poručila je budućim prvacima direktorka vrtića Dragana Savić.
Završnoj priredbi prisustvovali su predsednica opštine Varvarin dr Violeta Lutovac Đurđević, zamenik predsednice opštine Aleksandar Pavić, predsednik Skupštine opštine Varvarin Saša Živadinović i predsednik Upravnog odbora Predškolske ustanove “Naša radost” Vladica Filipović.
















Ostavite komentar