PROMENJEN REŽIM RADA U POJEDINIM AMBULANTAMA DOMA ZDRAVLJA

27-08-2021

Dopunska tj. treća (buster) doza vakcine protiv zarazne bolesti COVID-19 počela je da se daje u Republici Srbiji 17. avgusta, a građani SMS-om i imejlom dobijaju instrukcije o tome gde i kako mogu obaviti imunizaciju.

U Dijagnostičkom centru Doma zdravlja Kruševac imunizacija se vrši na drugom i četvrtom spratu, a u prizemlju zgrade se nalazi pult sa volonterom, medicinskom sestrom tehničarem, koja prima pacijente i upućuje dalje na drugi i četvrti sprat u zavisnosti toga koju dozu treba da prime.

Na drugom spratu se vrši vakcinacija prvom i drugom dozom, dok se na četvrtom obavlja vakcinacija trećom dozom vakcine. Na četvrtom spratu, za imunizaciju trećom dozom opremljene su tri ordinacije sa po tri lekara i tri medicinske sestre u svakoj smeni i to od 8 do 18 časova.

Zbog uvođenja treće doze vakcine i produžetka radnog vremena u ambulanti za respiratorne infekcije (Kovid ambulante), koja svakog radnog dana i vikendom radi od 7 do 19 časova, u pojedinim zdravstvenim ambulantama Doma zdravlja došlo je do reorganizacije rada pa se tako pacijenti iz ambulante u Beloj Vodi i Kukljinu upućuju u zdravstvenu ambulantu u Konjuhu. Pacijenti iz ambulante Padež i Šanac obavljaće preglede u ambulanti Jasika, a oni iz Stepoša i Jablanice u ambulanti u Velikim Kupcima. Meštani Sušice i Đunisa kod lekara će ići u ambulantu u Kaoniku, a iz Doma zdravlja očekuju prijem doktora medicine i medicinskih sestara teničara, te se nadaju, da će ubrzo vratiti sve navedene ambulante u normalan režim rada.




Ukupno komentara 0

Ostavite komentar