U Multimedijalnoj sali Opštinske biblioteke u Varvarinu održana je završnica ovogodišnjih “Miholjskih susreta sel”, tokom koje su proglašeni pobednici likovnog, literarnog i filmskog konkursa. Veliki broj učenika iz svih škola temnićkog kraja učestvovao je u programu, koji je ove godine objedinio kreativnost, sportski duh i druženje mladih.
Deca su sa oduševljenjem učestvovala u brojnim aktivnostima – od “Igara bez granica” i sportskih turnira do izrade likovnih i literarnih radova i snimanja filmova. Diplome, pehare i medalje najboljima uručili su predsednica opštine dr Violeta Lutovac Đurđević, njen zamenik Aleksandar Pavić i predsednik Skupštine opštine Varvarin Saša Živadinović. Predsednica opštine izrazila je ponos zbog angažovanja i energije mladih stvaralaca.
- Posebno me raduje što su „Miholjski susreti“ postali mesto gde se naša deca povezuju kroz kreativnost, umetnost i timski duh. Ovaj program je izuzetno važan jer podstiče očuvanje tradicije, razvoj mladih talenata i osnažuje vezu između škole, porodice i lokalne zajednice. Ponosni smo na svakog učenika koji je svojim trudom, maštom i ljubavlju prema rodnom kraju doprineo lepoti ove manifestacije - istakla je predsednica dr Violeta Lutovac Đurđević.
Prvo mesto na likovnom konkursu u kategoriji od I do IV razreda osvojila je Mia Anđelković, OŠ “Heroj Mirko Tomić” (odeljenje u Parcanu), drugo mesto pripalo je Davidu Lazoviću, OŠ “Jovan Kursula” Varvarin, a treće Andreju Simiću, OŠ “Heroj Mirko Tomić”. Zahvalnice su dobili Petar Filipović (OŠ “Jovan Kursula”, Donji Katun) i Maša Milovanović (OŠ “Jovan Kursula”, Gornji Katun).
U kategoriji od V do VIII razreda najbolja je bila Andrea Ćirić, OŠ “Sveti Sava” Bačina, drugo mesto pripalo je Mariji Miletić, učenici OŠ “Jovan Kursula” Varvarin, a treće Mihailu Vesiću, učeniku OŠ “Jovan Kursula” Varvarin.
Pobednik literarnog konkursa za mlađe razrede je Miloš Jovanović, učenik OŠ “Jovan Kursula”, drugo mesto pripalo je Vasiliji Savić, učenici OŠ “Jovan Kursula”, a treće Nađi Jeremić, učenici OŠ “Mirko Tomić” iz Obreža. Zahvalnice su dobile Helena Pešić (OŠ “Mirko Tomić” Obrež) i Nađa Milosavljević (OŠ “Jovan Kursula” Varvarin).
U starijoj kategoriji najbolji literarni rad napisala je Lena Vesić, učenica OŠ “Jovan Kursula”, druga nagrada pripala je Andrei Ćirić, učenici OŠ “Sveti Sava” iz Bačine, a treće Vanji Rakić, učenici OŠ “Dragi Makić” iz Bošnjana. Zahvalnice su uručene Dunji Pejković (OŠ “Sveti Sava” Bačina) i Marku Bogojeviću (OŠ “Jovan Kursula” Varvarin).
Na Filmskom festivalčiću “Selo moje najmilije”, prvo mesto osvojio je razred V/1 OŠ “Jovan Kursula” iz Varvarina, drugo mesto VI/1 iste škole, a treće izdvojeno odeljenje OŠ “Heroj Mirko Tomić” u Parcanu. Specijalnu nagradu osvojili su učenici V i VI razreda OŠ “Sveti Sava” u Bačini.
Posetioci su imali priliku da pogledaju izložbu najboljih likovnih radova, čuju nagrađene literarne stvaraoce i uživaju u projekciji pobedničkog filma. Organizator manifestacije je Opština Varvarin, a pokrovitelj Ministarstvo za brigu o selu Vlade Republike Srbije, koje ovim programom nastavlja da podržava očuvanje kulture, tradicije i zajedništva u ruralnim sredinama.















Ostavite komentar